Фальшборти – користь чи зайва річ?

  • 12.02.2024
  • : 0
  • 98
  • 0
      Фальшборти – це додаткові надувні балони, які розміщуються на головних балонах катамарану в верхній зовнішній частині. Дуже багато запитань, чи потрібні вони, в яких випадках, на який діаметр головного балону і т.п.. Давайте з’ясуємо це питання разом.
     Головні цілі і завдання, які вирішують фальшборти.
 
 
 
1. Підвищити висоту надводного борту. Це важливо, якщо ви будете ходити на човні по великим водосховищам чи по морю. Звісно, фальшборти дають додатковий захист від хвиль і запобігають попаданню води всередину. 2. Захистити від бризок, які можуть докучати на великий швидкості і при сильному вітрі. 3. Збільшити безпеку човна. Два фальшборти – це додаткові два гермовідсіки, а ще - додатковий захист, особливо для дітей, щоб не випасти з катамарана через борт. 4. Значно підвищити внутрішній об’єм внутрішнього простору. Завдяки тому, що фальшборти кріпляться на зовнішній верхній частині головних балонів, уся площа балонів може бути використана. А це, насправді, дуже багато. Наприклад, на катамарані Travel Max 660, з діаметром балонів 65см ми встановлюємо фальшборти, діаметром 21см. Маємо додаткову площу на головних балонах – близько 3 квадратних метрів!
     Фальшборти мають різний діаметр і будь-яку довжину. Діаметр може бути 15см, 21см і 32см. Звичайно, фальшборти, діаметром 32см можна встановити тільки на самі великі катамарани з головними балонами 65-67см в діаметрі. А фальшборти, діаметром 15см, встановлюються на катамарани, з головними балонами 42см і 45см. До речі, уключи з веслами встановлюються на фальшборти.
 
     Але, треба зауважити, що катамаран з фальшбортами має і деякі недоліки. Їх небагато, і користі набагато більше, але вони є. І це треба усвідомлювати, щоб користування човном вас повністю задовольняло. 1. С фальшбортами неможливо купатися через борт катамарана. По-іншому: залізти з води всередину через фальшборт дуже-дуже важко. Тому, бажано встановити фальшборт не до самого транця, щоб можна було на головних балонах розташувати дробину для купання. 2. Фальшборти значно погіршують пересування на веслах – значно збільшується ширина між веслами. 3. Збільшується час збірки, збільшується вітрильність судна, незначно збільшується загальна вага.
     Відтепер, знаючи всі переваги і недоліки фальшбортів, ви можете точно визначитися, встановлювати їх на ваш катамаран, чи ні. Якщо у вас все ж таки є сумніви, телефонуйте нам, або пишіть. Ми з задоволенням вам допоможемо!
 
Powered by SEO CMS PRO ver.: 29.1 TOP (opencartadmin.com)