Що необхідно знати про надувний катамаран

  • 08.02.2024
  • : 0
  • 213
  • 0
Дивлячись на велике числення різноманітних катамаранів, багато хто не розуміє, як вибрати собі необхідну модель. З чого потрібно починати. Ми розповімо про деякі головні принципи катамаранів Boathouse, які допоможуть вам з’ясувати і зробити правильний вибір.
 
     Що стосується довжини катамаранів. Все зовсім не так, як у човнів. Чим більше довжина катамарана, тім краще і швидше він рухається під двигуном. Це насправді так. І ще один важливий момент: для гарних ходових властивостей у катамарана повинні бути великі виноси балонів вперед і назад з дуже повільним збільшенням діаметру. Передні виноси балонів на наших катамаранах займані зручним вологостійким рундуком великого об’єму. Це дуже зручно – всі речі на своєму місці. За винятком Minikat та Sandeck, на них – відкриті рундуки. Залишається незайманої десь 15-25см самої гострої передньої частини балонів. А от задні виноси балонів займають від 70 до 100см, дивлячись яка модель. Таким чином, коли ми дивимося довжину якоїсь моделі, наприклад, Sea Fisher 390, ми повинні усвідомлювати, що корисна довжина буде: 390см – 20см (передні незаймані виноси) – 80см (задні виноси) = 290см. Це приблизно, як надувний човен, довжиною 340-350 см. Тому, якщо ви звикли порівнювати катамарани і човни, треба відкинути півметра довжини катамарана. А внутрішнього місця в катамарані буде набагато більше, тому що він всередині з прямими кутами і з рівнесенькою палубою.
     А ось зі швидкістю дуже цікава річ. Наші заміри показали наступне. Sea Fisher 390 з двигуном 6 к.с. з двома людьми йде 17-18 км/г, а Sea Fisher 610, також з двома людьми, 19-20 км/г. Це закони фізики, але спостерігати це дивно! У надувних човнів – зовсім  інша справа. Човну потрібно вийти на глісирування, тому потрібен потужний двигун і кожен кг ваги має значення. Наприклад, човен, довжиною 4 метра з двома людьми під двигуном 6 к.с. вже не зможе вийти на глісирування і буде рухатись зі швидкістю до 10 км/г. А катамаран Sea Fisher 610 – до 20 км/г. Дивна річ! Ось вам і принципова різниця конструкції в дії.
     Тому, не треба зовсім перейматися стосовно довжини катамаранів. Виключення з цього тільки в тому випадку, якщо ви плануєте ходити під веслами. Повертати, або йти проти вітра на веслах великим катамараном не зручно. А якщо буде ще і потужній боковий вітер…, все ж таки вітрильність судна треба враховувати. А під двигуном – жодних питань. Що насправді треба враховувати, так це загальну вагу вашого судна. Якщо ви плануєте не перевезення на лафеті, а збірку і розбірку, вам прийдеться підіймати його. Але тут є приємний сюрприз: якщо човен бажано донести до води, то катамаран можна дотягнути до води. На всіх катамаранах Ботхаус є захист балонів знизу. Тому, можна дивитися вагу катамарана без жорсткого настилу, який знаходиться окремо. Щоб витягнути з багажнику автомобіля катамаран Sea Fisher 610, вагою 54кг і жорсткий настил, вагою 36кг, потрібен один чоловік. Розкласти і зібрати його також може одна людина майже за 10-15 хвилин! І це середнього розміру катамаран, місця в якому буде достатньо для всієї родини, навіть для подорожей! Прислуховуємось до моряків, які кажуть, що багато судна не буває. І це на 100% стосується катамаранів. При виборі моделі – обирайте з запасом.
 
     І останній важливий момент. При виборі катамарана, звертайте увагу на його вантажопідйомність. Для того, щоб ви отримали гарні ходові властивості, дно катамарана не повинно торкатися поверхні води. Тому, якщо вантажопідйомність вибраної моделі встановлює, наприклад 800кг, ваше максимальне навантаження не повинно перебільшувати цей показник. А краще – на 10-15 відсотків нижче – близько 700кг. Виключення з цього правила – швидкісні катамарани Бобер. Вся інформація є на сайті.                                                                                    Сподіваємось, ця інформація була для вас корисною. А якщо у вас є ще питання – телефонуйте нам, або пишіть – ми з задоволенням відповімо вам на них!
 
Powered by SEO CMS PRO ver.: 29.1 TOP (opencartadmin.com)