ПРО НАС ГОВОРЯТЬ
Алексей и Виктория
5
STREAM 360
Мы с женой полюбили походы на байдарках, ходили много лет в группах на каркасных байдарках, и в 2018 году решили приобрести свои собственные для самостоятельных  Читати відгук повністю
 
 

Недорогой відпочинок - водні подорожі


Хто з нас не хоче відпочивати в літній час? Іменно влітку всіх нас тянет на природу, до води. Але з кожним роком все менше і менше стає хорошими місцями для відпочинку на берегах річок або водоемов, а бажаючих відпочивати - все більше і більше. На жаль, далеко не всі бережно відносяться до природи, і тому місця стоянки поступово перетворюються в витоптані, вихжені мусорники. Багато хто не хоче відпочивати в таких умовах, а багато хто просто скучно стоять на одному місці, - так і сплавляються люди по рекам. Самий распространенний спосіб - сплав на каяках, і, як правило, на каркасних, по старинке. Некоторые сплавляются на чому попало - все що не тонет. Інші - будують великі плоти, хочуть жити на воді. Тільки мало хто може дозволити собі дійсно комфортний відпочинок на воді, маючи каютні катери - круїзи. Але у всіх вищеперечислених способів подорожі є свої ложки дегтя. Давайте розглянемо їх докладніше.

 

Байдарочники. Іх досить багато, але їх ряди додавалися ще більше, якби каркасні байдарки, придумані більше століття тому, були б більш комфортними, легше собираемыми і більш безпечними. Ведь багатьох, що спробували сплавитися на каяках, не влаштовує в першу чергу комфорт і безпеку самої своєї лодки. Невже нічого кращого каркасної байдарки придумай нельзя? Можно, і вже придумали. Наприклад, байдарки СТРИМ - швидко збираються, комфортабельні, безпечні, і не вступі за ходовым якості традиційним каркасним байдарам. Але байдарочники стикаються ще й з іншою проблемою - жорстка прив'язка до берега. Хочется купатися - іщи місце, зупинись перекусити - іщи місце, просто розм'якши або на дневку - знову треба шукати місце. Кожного вечору потрібно шукати підходяще місце для ночівлі, видобути дерево для костра, розбити, а потім збирати лагерь тощо. Все це, по правді кажучи, напружує, і перетворює відпочинок у монотонну роботу, за винятком самого подорожі по воді. Тому мало хто витримує більше тижня такого відпочинку.     

 

Спонтанні сплавщики на що попало - ті ж проблеми, що і у байдарочників, тільки з меншою швидкістю руху і відсутністю задоволення від керування лодкою. Любители сплаву на плотах (великих, палатками) вирішили основну проблему - пошук місця на березі для ночівлі. Але про удовольствие управління площем говорити взагалі не приходитися, це робота. А ви представляєте себе, скільки часу і сил стоїть побудувати мало-мальски комфортний плот? А ще потрібно вирішити і транспортну проблему з доставкою на місце збору, а потім і з закінченням подорожей. Настоящие энтузиасты.

Навіть у щасливих володарів комфортабельних пластикових або металевих круїзів теж не все так гладко, як здається. Во-первых, на придбання такого лодки необхідно знайти не менше 50 - 70 тисяч доларів. Во-вторых, вони прив'язані до однієї акваторії, так як перевозити їх в іншу місце досить похмуро і належно. В третьих, всі вони стикаються з проблемами зберігання лотків, особливо в зимнее время. В четверті, майже всі круїзи не везде проходять, де вам хочеться. І в п'яти, всі круїзи достатньо прожорливы - значить час тривалості подорожей обмежено запасами палива.

Компанія БОТХАУС вирішила всі ці проблеми і представляє вашему увазі новий, комфортабельний та безпечний вид відпочинку - водні подорожі з мінімальними витратами. Название серии лодок -TREVEL - говорить сама за себе - подорож. Ці лотки були зконструйовані спеціально для подорожей, в тому числі, і на дуже великі відстані та, практично, будь-якої категорії складності. Возьмем, к примеру, самий великий і комфортабельний - ТРЕВЕЛ 710 Т. Итак, як пропонує відпочинок компанія БОТХАУС.

 

Ще зимой було заплановано подорож по Десні. По гугл карте нашли точку початку подорожей - пос.Пуховка, за Броварами. Хороший спуск на воду і база відпочинку на березі - де можна залишити машину. Лодка, мотор 6 л.с., бензин, речі, провизия і вода - все розміщується в автомобілі. Нужно сказать, що вещи потрібно не так багато, тому що у нас лодка-круїзер, а значить стол, крісла, палатка і настил - все є. З екіпажа - я, дружина і син. Прибули на місце.

Збирається катамаран практично за півгодини, ще півчаса йде на установку двигуна, тента, столика, кресла та обладнання для рибалки. І ще 15 хвилин - на пересування всього з автомобіля в лодку. Ітого - час з хвостиком. Потім ставиться машина на стоянку під охрану і віддаляю від берега. Починаємо подорож спочатку вверх по течії. Вибираємо комфортну швидкість проти течії - близько 10 км в час. Запас палива на два тижні - близько 40л.Справа в тому, що на ріці так багато прекрасних, чистих і безлюдних місць, що через кожні півгодини, а то і частіше, ми зупиняємося, купаемся, фоторуемся і просто балдіємо. Тому за день набегає не більше чотирьох-п'яти ходових годин. Але у нас немає задачі пробігти відстань, і нічого не побачити. Мета інша - загоряти, купатися, ловити рибу, оглянути самі красиві місця, подорожувати - одним словом, насолоджуватися життяю. Їсти готуємо прямо в човні на газовій печі - дуже швидко і зручно. І приймаємо їжу там же, під тентом ховається від сонця, іноді пристань до безлюдного острова, а іноді, заякорившись у живописному місці. Одночасно можна і удочку закинути. Поели, віддохнули, купили, можна прямо з лодки, і знову хочеться рухатися, дивитися на красоту природи. На ніч можна приставати до берега, можна сісти на мел, можна знайти островок. Надувай м'який настил і ставим палатку на передню частину лодки. На все уходить близько15 хвилин. Якщо решили ночувати поруч берегу, добре для комфорту розвести костер. Посидіти прямо у воді біля костра - кайф. Але найчастіше, на ніч віддаляємо від берега, якоримся і ночуємо прямо на воді. Это ще більший кайф. А на ранковій зорці, поки найкраща половина спит, можна посипати рибку, пити чашечку кави і насолодитися тихою і рибалкою. Потім, уранішній туалет, сніданок, наведення порядку і вперед, у невідому далечінь!

 

 І так проходять дні, а нам все мало і мало. З власного досвіду можу сказати, що два тижні такого відпочинку - це мінімум. Взагалі, човен дозволяє піти в автономне плавання і на місяць, але у наш час для багатьох це недозволена розкіш. Тому, маючи такий човник, краще всього відпочивати двічі за сезон по два тижні. Декілька слів про сам човен. Чим більше укомплектований човен доп.устаткуванням, тим вона комфортніша. Дуже легко управляється, навіть дитиною, безпечна, прохідна, містка, відмінно тримає хвилю - довжина все-таки більше семи метрів. А габарити відчуваються прекрасно, проходить у будь-який затон, де глибина більше 20

    Вісім - дев'ять днів подорожуємо вгору за течією, а шість - сім днів повертаємося назад. На таких же оборотах двигуна, за течією швидкість 12 - 14 км в годину. Але це быстровато, тому знижуємо швидкість до 10 - 12 км в годину. Що вражаюче, йдемо по тих же місцях, але неначе по інших. Інший кут огляду дозволяє по-новому оглядати пропливаючу красу. Про природу говорити можна довго, але то що ви бачите з води, ті пляжі і обриви, доступні тільки для "водоплавних", незаймані людиною береги, острови і мілини, затоки і вири - це неможливо описати словами. Просто захват! На таку подорож за два тижні піде 30-35 л палива, кілограмів 30 їжі, тисячі фотокадрів і сотні кілометрів невинної краси . Розбирання вашого круизера у кінці подорожі займає стільки ж часу, що і складання - до півтора годин із завантаженням у машину.

 

     Окремо необхідно зупиниться на фінансовій стороні питання. Повністю укомплектований круизер - двигуном 5 л.с., кріслами, столом, тентом, якорем, устаткуванням для риболовлі, надувним настилом, подвійним наметом, - обійдеться до 4000 доларів. ( у десятки разів дешевше за катер ! ) Тепер візьмемо цю вартість, розділимо на дві подорожі в рік і на стандартні 10 років експлуатації. Виходить, що за 200 доларів ми можемо відпочити сім'єю цілих дві-три тижні! І який за якістю і комфорту відпочинок! А якщо врахувати економію коштів на походи в кафе і ресторани - те один з самих насичених і оздоровчих отдыхов стає нам взагалі безкоштовним.

    Компанія БОТХАУС зробила усе можливе, щоб комфортабельний, безпечний і незабутній відпочинок на воді, став доступним для кожного. Тільки на території України - тисячі кілометрів водних просторів, а є ще і інші країни. Неймовірні можливості, про які раніше можна було тільки мріяти, стають реальними.

"Маючи BOATHOUSE - живеш із задоволенням".