ПРО НАС ГОВОРЯТЬ
Алексей и Виктория
5
STREAM 360
Мы с женой полюбили походы на байдарках, ходили много лет в группах на каркасных байдарках, и в 2018 году решили приобрести свои собственные для самостоятельных  Читати відгук повністю
 
 

Цікаве: питання-відповіді


1. Питання: Чому човни БОХАУС на слабких моторах набагато швидші за звичайних?

Відповідь: Усі човни БОТХАУС мають катамаранное будову і днище, що не стосується води, навіть при повному завантаженні човна. Тому рух відбувається на гідродинамічних балонах з мінімальним опором.

 

2. Питання: Чи росте швидкість човнів БОТХАУС пропорційно потужності двигуна?

Відповідь: Немає. Усі моделі човнів БОТХАУС можна віднести до типу водотоннажності. Тому, до глиссерной швидкості(для надувних човнів - від 20 до 25 км в годину), човнам БОТХАУС досить від 2,5 л.с. до 5 л.с. на найбільші моделі. Якщо ж встановити двигун, потужністю 15 л.с. на човен БОТХАУС, то його швидкість буде такою ж, як і на кільових човнах типу, що глісирує.

3. Питання: У усіх моделей БОТХАУС дрібний кокпит, чи не можна зробити глибше?

Відповідь: Якщо зробити кокпит глибше, то днище торкатиметься води і значно зміняться швидкісні і ходові показники на слабких двигунах. Крім того, погіршає прохідність. Глибина кокпита на човнах БОТХАУС не впливає на безпеку екіпажа. Завдяки катамаранному будові, човни БОТХАУС не мають крену, на відміну від кільових човнів, тому вони супер остойчивы і перекинутися на них навіть на пристойній хвилі неможливо. А установка персональних крісел, замість дерев'яних сидінь звичайних човнів, дозволяє з комфортом тривалий час рибалити або просто знаходитися в них. Тому глибина кокпита - справа звички.

4. Питання: Чи є сенс замовляти модель з ПВХ тканиною, щільністю 1100?

Відповідь: Є сенс, якщо човен експлуатуватиметься на гірських кам'янистих річках. У звичайному випадку - сенсу немає. Сама уразлива частина човна - нижня частина. У нашому випадку - нижня частина балонів захищена потрійною тканиною ПВХ, щільністю 800, потім наклеюється редан по усій довжині, а поверх редану - ще ПВХ тканина. Таким чином, нижню частину балонів пробити просто нереально.

5. Питання: Що таке інтерцептори і яку роль вони виконують?

Відповідь: Інтерцептори - це трикутники з ПВХ тканини, які кріпляться від задніх свесов балонів до транцу. Вони виконують дві функції - захист від бризок і дають підйомну силу задній частині човна. Завдяки цьому, човни БОТХАУС не задирають ніс, навіть при різкому старті і ззаду за транцем практично немає фонтанів.

 

6. Питання: Якщо на човен БОТХАУС встановити пластикові крісла, то як гребти веслами?

Відповідь: Дійсно, сидячи на поворотному пластиковому кріслі, що встановлюється ближче до борту, неможливо гребти веслами. Для цього в комплекті кожного човна БОТХАУС є надувне крісло, яке одночасно є і рятувальним засобом. Але якщо ви увесь човен оснастили для риболовлі або подорожей пластиковими меблями - у вас вийшов катер. А на катерах від берега відштовхуються веслом або багром. Тому, знімаєте весло з кочета, запускаєте двигун, відштовхуєтеся від берега і ходите під мотором.

 

7. Питання: Двигун якої потужності оптимальний для човнів БОТХАУС?

Відповідь: Ми рекомендуємо чотиритактні двигуни потужністю від 2.5 л.с. до 5-6 л.с. залежно від довжини вибраної моделі. Максимальна швидкість буде близько 20 км в годину, при цьому ви використовуєте увесь діапазон швидкості - від тролінгової до максимальної, на одному літрі проходитимете від 20 до 30 км, і значно вигідною буде загальна купівля - човен плюс двигун. Краще на заощаджені засоби оснастити ваше судно всіляким додатковим устаткуванням, що набагато підвищує комфорт.

 

8. Питання: Човни БОТХАУС підлягають реєстрації?

Відповідь: Якщо на них не встановлений двигун - ні, тому що байдарки і катамарани не підлягають реєстрації. Зараз на Україні готовий проект закону, по якому човни з двигуном, потужністю до 5 л.с., реєстрації підлягати не будуть. Аналогічні закони діють у багатьох країнах Європи, а в Росії - до 10 л.с. Але на сьогодні, якщо ви навіть на надувний матрац поставили будь-який моторчик - реєстрація обов'язкова

9. Питання: Із-за великих выносов балонів у вас виходить велика довжина човнів, яка лякає покупців. Чи не можна їх робити менше?

Відповідь: Выносы балонів дуже важливі у катамаранів і на усіх моделях БОТХАУС складають 90см, як вперед - за передній шпангоут, так і назад - за транец. Переднє винесення балонів в 90см дуже важливе для правильного развесовки човна і хорошої схожості на хвилю, тим паче, що з 90см - 70см використовується під рундук. А заднє винесення балонів 90см обумовлене тим, щоб добитися достатньої плавучості в районі транца і виключити ефект носа, що піднімається, при розгоні. 9. Питання: Із-за великих выносов балонів у вас виходить велика довжина човнів, яка лякає покупців. Чи не можна їх робити менше?

Тому, великі выносы балонів технічно обумовлені і на управління і поведінку човна впливають тільки позитивно. І при виборі тієї або іншої моделі - про це варто пам'ятати. Візьмемо, приміром, Фишер 510, завдовжки 513см, а фактично використовувана довжина цього човна - 400см, а використовувана ширина - 120см. А для тих, хто лякається довжини, у моряків і яхтсменів є приказка - "довжина біжить". Іншими словами, чим довше човен, тим менше опору воді і тим краще у неї ходові якості - курсова стійкість, схожість на хвилю і т.п.