Цікаве: питання-відповіді


    1. Запитання: Чому катамарани BOATHOUSE на слабких моторах набагато швидше звичайних човнів?

     Відповідь: У катамаранів БОТХАУС, навіть при повному завантаженні, днище не стосується поверхні води. Тому, рух відбувається на двох гідродинамічних балонах з мінімальним опором.

     2. Запитання: Чи зростає швидкість човнів БОТХАУС пропорційно потужності двигуна?

     Відповідь: Не зовсім. Майже всі моделі БОТХАУС можна віднести до водоизмещающих типу. Тому, до «глиссерная» швидкостей (для надувних човнів вона становить - від 18 до 23 км / год), катамаранів БОТХАУС досить двигуна, потужністю від 3,5 к.с. до 10 к.с., в залежності від моделі. Якщо встановлювати більш потужні двигуни, то швидкість підвищується не пропорційно потужності. Наприклад, транцевой байдарка Sport 750 з мотором 2,5 к.с. рагоняется до швидкості 15 км / ч, з мотором 6 к.с. - 24 км / год, з мотором 15 л.с. - 36 км / ч.

     3. Запитання: У всіх моделей BOATHOUSE не глибокий кокпіт, чи не можна зробити глибше?

     Відповідь: Якщо зробити кокпіт глибше, то днище стосуватиметься води і значно зміняться швидкісні і ходові показники на слабких двигунах. Крім того, погіршиться прохідність і сама концепція - непотоплюваного судна з самоотлівнимі кокпіта. Глибина кокпіта на катамаранах БОТХАУС не впливає на безпеку екіпажу. Завдяки катамарани будовою, всі моделі БОТХАУС не мають кренів, на відміну від кільових човнів і катерів, тому, вони дуже остійності і перевернутися на них, практично неможливо. Але для відчуття ще більшої безпеки можна встановити фальшборту, які не тільки збільшують глибину кокпіта, а й збільшують простір всередині і захищають від бризок.

      4. Запитання: Чи є сенс замовляти модель з більш щільною ПВХ тканиною?

      Відповідь: Є сенс, якщо катамаран буде експлуатуватися на гірських кам'янистих річках або на море з гострими черепашками. У звичайних умовах експлуатації - сенсу немає. Найбільш вразлива частина катамарана - нижня частина балонів. У нашому випадку - нижня частина балонів захищена високоміцної німецької потрійний тканиною ПВХ, щільністю 750 або 900, потім наклеюється редан і привальний брус по всій довжині. Таким чином, нижню частину балонів пробити майже нереально.

      5. Запитання: Чи потрібна додаткова захист балонів?

      Відповідь: У стандартній комплектації вже існує захист балонів всій нижній частині, яка дозволяє експлуатувати катамаран в стандартних умовах. Але якщо акваторія використання передбачає більш жорсткі умови - море з гострими черепашками або кам'янисті річки - тоді бажано зробити посилений захист балонів: 18 см шириною привальний брус буде надійно захищати всю нижню частину балонів.

      6.Запитання: Що таке інтерцептори і яку роль вони виконують?

      Відповідь: Інтерцептор - це трикутники з ПВХ тканини, які кріпляться від задніх великих звисів балонів до Транці. Вони виконують дві функції - захист від бризок і дають підйомну силу кормовій частині. Завдяки цьому, катамарани БОТХАУС НЕ задирають носа, навіть при різкому старті, і ззаду за транцем практично немає фонтанів.

      7. Запитання: Якщо на човен БОТХАУС встановити крісла, то як гребти веслами?

     Відповідь: Якщо катамаран без фальшбортом, то дуже зручно йти на веслах, сидячи на надувному кріслі зі спинкою. Якщо фальшборту встановлені, то будь-яке крісло можна встановити по середині кокпіта.

      8. Запитання: Двигун якої потужності оптимальний для човнів БОТХАУС?

      Відповідь: Не можна однозначно відповісти на це питання. Все залежить від моделі катамарана і для яких цілей вам потрібен мотор. Якщо для риболовлі на великій акваторії з швидким переміщенням - потрібно встановити двотактний або чотиритактний потужний двигун. Для спокійної риболовлі підійде будь-який моторчик. Для сплавів і риболовлі на закритих водоймах - підійде ідеально електромотор. Якщо для подорожей - однозначно чотиритактний, потужністю від 6 до 15 к.с. і японської якості.

     9. Запитання: Як правильно підібрати розмір катамарана?

     Відповідь: Не можна порівнювати автомобіль з човном. Там ви просто сидите, а на воді ви відпочиваєте, ловите рибу, подорожуєте. Є таке прислів'я: «багато човна не буває». А щодо катамарана це абсолютно точно. У катамаранів чим довше корпус, тим менше опір у воді. Тому, більш довгі моделі мають кращі швидкісні показники і набагато більш комфортабельні. Трохи збільшується ціна і час складання, а в іншому - тільки плюси. Дуже важлива характеристика - вантажопідйомність, яку потрібно враховувати при виборі моделі. Максимальне завантаження вашого судна не повинна перевищувати рекомендовану. Необхідно враховувати не тільки вага людей, а й усього доп.оборудования і двигуна. Крім того, добре обладнаний катамаран цілком може змагатися по комфорту з великими катерами. Але в рази дешевше і експлуатаційні витрати непорівнянні.

     10. Запитання: Через великі виносів балонів у вас виходить велика довжина. Чи не можна їх робити менше?

     Відповідь: Виноси балонів дуже важливі у катамаранів, тому на всіх моделях BOATHOUSE передні виноси за передній шпангоут - від 90 см до 150 см, а задні виноси (за транец) - від 70 см до 100 см, в залежності від моделі. Передній винос балонів дуже важливий для правильної розваговки човни, гарної схожості на хвилю, прохідності і гідродинамічних показників, тим більше, що велика частина використовується під рундук. А великий задній винос балонів необхідний, щоб домогтися достатньої плавучості в районі транця і виключити ефект «задирати носа» при розгоні. Тому, великі виноси балонів технічно обумовлені, на керованість і ходові якості впливають тільки позитивно. При виборі тієї чи іншої моделі - про це варто пам'ятати. Візьмемо, наприклад, Сі Фішер 610, довжина якого 610см. А фактично використовувана довжина катамарана - 485 см: 90 см - довжина переднього рундука і 395 см - довжина 2-х кокпітів. Тому, і вага цього катамарана можна порівняти з кільової човном, довжиною 4,6 метра. У моряків і яхтсменів є приказка - "довжина біжить". Іншими словами, чим довше яхта або катамаран, тим менше опір воді і тим краще у неї ходові якості - курсова стійкість, схожість на хвилю і остійність. Тим більше, що виноси балонів на вагу човни майже не впливають і на час збирання - теж.

      11. Запитання: Чому катамарани BOATHOUSE дорожче звичайних човнів?

      Відповідь: Тому, що катамаран набагато трудомісткий ніж кільова човен. На його виготовлення йде набагато більше високоякісних матеріалів - високоміцної німецької, а не китайської, ПВХ тканини, тільки якісної фурнітури, «морський» фанери і алюмінію. До сих пір люди експлуатують катамарани Ботхаус, яким більше десяти років. Але найголовніше, про що обов'язково потрібно пам'ятати, що необхідно порівнювати за ціною човен з мотором і катамаран з мотором. Так як на катамарани необхідні мотори меншої потужності, різниця в ціні миттєво зникає. Ну а той рівень комфорту і безпеки, який надає катамаран, просто недосяжний на човнах ПВХ.